Vedení města si chce vzít úvěr na investice

  •  

Ústečtí radní schválili přijetí revolvingového úvěru. Jde o částku větší než jedna miliarda korun. Peníze by město použilo na financování velkých investic. Jako je rekonstrukce Corsa, objektu rektorátu, ubytovny Čelakovského, revitalizace sídlišť nebo do pavilonu primátů a zázemí pro chovatele v ústecké ZOO.

„Velmi důležitá je podpora zoologické zahrady, dále musíme investovat do infrastruktury a chceme také dotáhnout do konce opravy a zateplení škol,“ přiblížit primátor Petr Nedvědický. Návrh ale musí ještě schválit zastupitelstvo. Město ke konci loňského roku stále dlužilo 858,6 milionu korun.

Shoda, zda o úvěr požádat v koalici nepanuje. Při hlasování byli proti dva radní z Ústeckého fóra občanů. Podle náměstkyně primátora Věry Nechybové jsou na místě obavy z propadu daňových příjmů. „S novým úvěrem se město z dluhů nedostane, navíc nevíme, jaké budou konečné dopady koronavirové krize,“ říká.

Úvěr 1 053 milionu korun by město čerpalo od banky, která nabídne nejvýhodnější podmínky. „Možnost použít úvěr od 1. 10. 2020 do 31. 12. 2024 na projekty města. Veškeré přijaté dotace na předmětné projekty budou použity ke splácení tohoto revolvingového úvěru. Nesplacená část úvěru k 31. 12. 2024 bude překlopena na dlouhodobý investiční úvěr, který, bude splácen rovnoměrně měsíčně počínaje 31. 1. 2025 do 31. 12. 2034. Úroky a případné poplatky za rezervaci rámce úvěru budou spláceny měsíčně,“ doplnila požadované parametry pro čerpání úvěru mluvčí města Romana Macová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*