Velikonoční trhy míří k hradu Střekov

  •  

Na nejromantičtějším místě na Ústecku, na hradě Střekov, startuje nová tradice Hradních trhů už 5.dubna. „Chceme oživit hrad a od jara do podzimu tam uspořádáme řadu akcí, poslední budou v říjnu Dýňové trhy,“ říká Lubomír Machoň z pořádající agentury Dream Pro. Kvůli sanaci skalního masivu se trhy uskuteční na parkovišti před hradem.

Blíží se první ze série akcí, které připravujete na střekovském hradě, na co se Ústečané mohou těšit?

Hradní trhy, kterými bychom rádi letos započali tradici v Ústí, zahájíme 5. dubna a to s velikonoční tématikou. Návštěvníci se tak mohou těšit na stylové prodejce jakými jsou domácí pečivo, valašské frgále, staročeská kuchyně, výrobky z medu, domácí uzeniny a sýry, domácí pražená káva, sváteční koblížky a mnoho mnoho dalších. Dále bude připraven doprovodný program pro děti ve formě dětských velikonočních dílniček, kde si budou moci vyrobit nebo vymalovat vajíčka, v dětské ZOO se budou moci seznámit se zvířátky, poznají práci kováře. Nebudou chybět velikonoční řemesla – pletení pomlázek a výroba kraslic. A připravili jsme i ZOO vláček, který bude jezdit od Karla IV. na hrad.

Funguje i proslulá restaurace Wagnerka?

Znovuotevřeme hradní restaurant Wagnerka, který se letos představí v novém pojetí – a to jak svým novým jídelníčkem, tak netradiční obsluhou v dobových krojích.

Proč jste se rozhodl oživit hrad?

Hrad Střekov je jednou z dominant Ústí, ale zároveň je opomíjen a to i díky ne příliš dobré dostupnosti. Hrad by měl být typické výletní místo pro všechny Ústečany, ale i cílem pro všechny, kdo Ústí přijedou navštívit.

Redakce


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*