Velikonoční trhy pomáhají chráněným dílnám v regionu

  •  

Tradiční velikonoční trhy chráněných dílen proběhly v děčínské centrále Skupiny ČEZ. Své výrobky v jejím vestibulu představily tři chráněné dílny, a to Arkádie Teplice, Fokus Labe a Radka Kadaň.

Energetici z Děčína přitom u nich nakoupili nejrůznější věci nejen s motivy svátků jara za více než 8 000 korun.

Tři velikonočně nazdobené stánky v přízemí děčínské centrály Skupiny ČEZ přilákaly mnoho zájemců. Zástupkyně chráněných dílen Arkádie Teplice nabízela hlavně dekorativní keramiku, ozdobné svíčky a výrobky z textilu. Jiným velikonočním a dalším sortimentem, například polštářky a různými zvířátky, z textilu, ovčí vlny a patchworku doslova přetékal stánek šicí chráněné dílny Fokus Labe. Rovněž občanské sdružení Radka z Kadaně nezůstalo stranou velikonočním tradicím, přičemž jeho pracovnice přivezly do Děčína malované kraslice, velikonoční zápichy a perníčky, pletená vajíčka a slepičky, látkové a keramické zboží. V konečném důsledku pak všechny tři organizace podpořili děčínští zaměstnanci Skupiny ČEZ částkou 8 100 korun.

Energetici podporují neziskové organizace pravidelně a ve svých centrálách po celé ČR, případně i elektrárnách, pořádají vánoční i velikonoční trhy již poněkolikáté. O nákupy tradičních výrobků přímo od hendikepovaných klientů spřátelených chráněných dílen je přitom mezi zaměstnanci velký zájem. Stejně tak zájem mezi chráněnými dílnami o místo na trzích rok od roku stoupá. „Vycházíme jim maximálně vstříc. Jednotlivé dílny se u nás prezentují samozřejmě zdarma. Zajišťujeme jim také potřebný servis a zájemcům obstaráme brigádníky, kteří jim pomáhají vykládat zboží, chystat stánky, případně i se samotným prodejem,“říká za Skupinu ČEZ Hana Salajková, koordinátorka trhů.

Konkrétně ty velikonoční začaly již 7. dubna ve Štěchovicích a postupně se přes Plzeň, Prahu, Hradec Králové, Jadernou elektrárnu Dukovany, Ostravu a Jadernou elektrárnu Temelín dostaly až do Děčína, kde 16. dubna skončily. Rozumí se, že v každé lokalitě nabízely své výrobky „domácí“ chráněné dílny místních organizací a sdružení.

Celkem se tak všech osmi velikonočních trhů zúčastnilo 31 chráněných dílen, které za své výrobky utržily souhrnnou úctyhodnou sumu 257 908 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*