Velký úspěch ústeckého muzea

Foto: FB Muzeum města Ústí nad Labem
  •  

Muzeum města Ústí nad Labem získalo první místo s výstavou „Písky známé i neznámé aneb Fascinující svět obyčejného písku“ v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis.

„Je to skvělé. Naše soutěž je profesní záležitost, ale o to víc nás těší, že naši kolegové i kolegyně z jiných muzeí naši práci uznávají opravdu jako špičkovou a kvalitní. A má to pro nás opravdu velký význam a hodnotu,“ řekl k ocenění ředitel muzea Václav Houfek. „Výstava probíhala v loňském roce, s její kurátorkou Zuzanou Vařilovou a architektem výstavy Richardem Loskotem je radost spolupracovat, když máte pak takovéto úspěchy,“ dodal ještě ředitel muzea.

Šlo už o XIX. ročník Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2020, do kterého se přihlásilo 56 muzeí a galerií z celé České republiky. Zúčastnilo se 98 projektů ve třech soutěžních kategoriích. Ústecké muzeum s výstavou „Písky známé i neznámé aneb Fascinující svět obyčejného písku“, uspělo v kategorii Muzejní výstava roku mezi 40 projekty. Do kategorie Muzejní publikace roku se přihlásilo 33 projetků a Muzejní počin roku 25 projektů. Nejvyšším oceněním v každé kategorii je Cena Gloria musaealis.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*