Více než měsíc po volbách nemá Ústí jasno

  •  

Ani Trojblok místních hnutí v Ústí nad Labem nevydržel. Více než měsíc po volbách tak stále není jasno, kdo město povede další čtyři roky a to je ustavující jednání zastupitelstva už v pondělí 24. října.

Trojblok se rozpadl, protože šlo hnutí Pro! Ústí na centrálním obvodě do koalice s ANO. Zbytek Trojbloku, Vaše Ústí a Ústecké fórum občanů, s tím nesouhlasili. Podle lídra Pro!Ústí Richarda Loskota by město mělo mít širokou koalici, kde by žádná strana neměla většinu. To sdílí také Ústecké fórum občanů. Vaše Ústí je ochotno podpořit takové vedení města, které bude alespoň částečně plnit i jeho program.

Jak koaliční jednání dopadnou, je tak zatím nejasné. Situace je zablokovaná. Hnutí ANO zatím koalici nesložilo. Původní nabídku Trojbloku ANO odmítlo, požadovalo totiž kromě postu primátora i více míst v radě a jiný program. Koalice Trojbloku s ODS a SPD je vyloučená, stejně tak ANO, ODS a SPD. ODS totiž odmítá s SPD spolupracovat. případně zkusí požádat o podporu pro svou menšinovou vládu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*