Vichřice se nevyhnula ani zoo

  •  

Velký vítr a déšť, se nevyhnul ani ústecké zoologické zahradě. Situaci popisuje Nikola Roštejnská, která byla od rána v zoo přítomna díky své víkendové hlavní službě.

„Hned po příchodu do práce jsem zaznamenala velkou desetimetrovou vyvrácenou ceduli u bazénu s tuleni, která je věnována informacím o tuleních včetně interaktivních prvků, kostry tuleně a digitálních stopek. O několik desítek metrů dál, okolo budoucí expozice pro tučňáky, byly povaleny velké hliníkové stojany, na kterých byly nataženy bannery s informacemi o přestavbě expozice, reklamní plochou a fotostěnou. Další škody jsme objevovali průběžně v areálu zoo, jednalo se o spadlé větve ze stromů či další cedule a jmenovky, které povalil a strhal vítr. Ihned dorazili pracovníci provozního útvaru, kteří vzniklou situaci řešili. Po dohodě s ředitelem zoo Romanem Končelem jsme se rozhodli zoo z bezpečnostních důvodů na celý den uzavřít,“ dodává Nikola Roštejnská.

Největší škody, které se týkaly expozic pro zvířata, vznikly v horní části zoo. „Zaznamenali jsme odfouklé šablony na střeše stáje pro žirafy a nadzvednutou a prasklou střechu u stavby pro gepardy poblíž horního vchodu,“ popisuje vedoucí úseku údržby Libor Ipser.

„Na komory pro dravce spadl strom, další se rozštípl u výběhu lemurů, větve popadaly v celém areálu zoo, ale žádná naštěstí nezasáhla ploty či stavby. Žádným zvířatům se u nás nic nestalo, pouze některé druhy jako např. žirafy musely zůstat ve stájích, byly neklidné. V Centru pro zvířata v nouzi, které spadá pod naši zoo, ale je situováno v městské čtvrti Severní Terasa, spadly na plot dvě velké větve,“ vysvětluje Libor Ipser.

Zoo je již otevřena v běžné době, tedy od 9.00 do 17.00 hodin, odklízení listí a spadlých větví se věnuje zahradnický úsek v průběhu dne.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*