•

V Jihlavě na stadionu Na Stoupách, před zraky více jak tisícovky diváku, se uskutečnila bitva o Bitters Silver Bowl XIII neboli o vítěze druhé nejvyšší soutěže amerického fotbalu v České republice. Vyzyvatelem domácí Vysočiny Gladiators byli 15. července hráči Ústí nad Labem Blades.

Jako mírní favorité vstupovali do utkání domácí Gladiators, kterým se v základní části podařilo Blades dvakrát porazit. Oba dva zápasy nabídly vyrovnané bitvy s těsnými výsledky, a proto se očekával i velmi vyrovnaný finálový zápas.

První půle probíhala dle předzápasových prognóz. Gladiators se ujali vedení kopem z pole za tři body. Následně kontrovali Blades povedeným útokem zakončeným přesným pasem Jana Bláhy na Tomáše Koutného a do vedení šli hosté. Do poločasu se Gladiators podařilo vzít si vedení zpět, když si pro touchdown doběhl Stanislav Benc a završil tak poločasové skóre na 10:7. První poločas tedy nabídl minimum chyb a vyrovnanou přetahovanou o pozice na hřišti.

Druhou půli začali na balonu Blades.Šest minut dlouhé útočné tažení, které zakončil Jan Bláha přesným projektylem na Jakuba Lukáška a Blades se tak podařilo zlomit průběh zápasu a odskočit soupeři na 10:14. Od této chvíle se na straně Gladiators začali kupit chyby.

V poslední čtvrtině si připsal rozdílový touchdown Jan Bláha, který proskočil do enzóny čímž zápas rozhodnul. Pět minut před koncem přidal definitivní tečku za zápasem Petr Hejna, který krátkým během uzavřel skóre zápasu na 10:28. Útok Gladiators následně šel do velkého rizika z čehož těžila obrana Blades, která několikrát vybojovala pro útok Blades velmi dobrou pozici. Za zmínku určitě stojí dva interceptiony Jana Pittnera.