VIDEO, FOTO: Druhá nejstarší žirafa v Česku slavila v ústecké zoo narozeniny

Jenny je druhou nejstarší žirafou v České republice, prvenství drží ostravská samice Benty. Foto: Redakce

Žirafa Jenny si v ústecké zoo užívala 23. narozeniny. Samice patří k těm nešťastníkům narozeným 29. února a tudíž by správně měla slavit své narozeniny teprve příští rok, a to pouze po šesté, ale vzhledem k úctyhodnému věku stálo za to si její narozeniny 28. února připomenout. Narodila se v liberecké zoo v roce 1992 a ve věku dvou let byla vyměněna za stejně starou samici Tracy narozenou v Ústí.

Jenny se poprvé zapojila do reprodukce v roce 1996, kdy se jí narodilo první mládě – samice Jess. Před čtyřmi týdny se opět stala matkou, narodilo se jí již 10. mládě v pořadí a o svého potomka, samečka, se vzorně stará. Celkem se jí narodilo 6 samic a 4 samci, předchozí mláďata putovala na doporučení koordinátora Evropského chovného programu (EEP) do jiných evropských zoologických zahrad, například do Hamburgu, Madridu, Lipska, Varšavy, Safari de Peaugres.

Jenny je druhou nejstarší žirafou v České republice, prvenství drží ostravská samice Benty, která je o rok starší. K narozeninám dostala kytici z větví stromů, ale hlavně suché pečivo (chleba, rohlíky, veka), které patří k žirafím pochoutkám. Na oslavě nechybel chovný samec Bastiaan, samice Etna a Syrenka s dcerou Sisi narozenou v srpnu loňského roku, přítomná byl i nejmladší člen šestihlavého stáda, který však dosud jméno nemá. Oslava narozenin byla doplněná komentářem chovatelky Míši Králové.

Žirafa (8) Žirafa (7) Žirafa (6) Žirafa (5) Žirafa Žirafa (4) Žirafa (2) Žirafa (3)

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*