VIDEO, FOTO: Estetická medicína není jen pro VIP, to je chiméra

Široko daleko jediná klinika plastické chirurgie, kde si pacienti mohou dopřát nejmodernější metody omlazení a vylepšení, funguje v Ústí nad Labem už dvaadvacet let.
Její primářka Blanka Vraspírová se pravidelně zúčastňuje světových sympozií, ze kterých si přiváží novinky, jež se na ústecké klinice aplikují mnohdy jako vůbec první v České republice. A přitom nejde o zákroky pouze pro VIP, které by zruinovaly rodinný rozpočet.

Vrátila jste se z Paříže a Barcelony, kde jste načerpávala informace. Jaké jsou nejnovější trendy v plastické a estetické medicíně?
V Paříži jsem navštívila největší celosvětový kongres, kde byly představovány novinky z oblasti plastické a estetické medicíny, nejnovější technologie, nové přístroje a zařízení. A byl tam i nespočet odborníků z celého světa, se kterými si vyměňujeme zkušenosti s operativou, léčbou a vším, co souvisí s estetickou medicínou. Velkým hitem v Paříži byly „nitě“, které jsem přivezla na naši kliniku a aplikovala 3D nitě jako první v České republice do obličeje k omlazení a vypnutí místo operativního řešení. Přivezla jsem i beauty přístroj Opera pro omlazení kůže i řešení problémů na kůži.
Worhshop Skin Academy v Barceloně byl věnován nejnovějšímu chemickému peelingu, kterému říkáme Expres Krása, jehož používání jsme zavedli jako první klinika v Česku.

Prý testujete novinky sama na sobě.
Dělám to se všemi novinkami, pak přijdou na řadu sestřičky a moje kamarádky. Díky tomu můžeme pacientům přesně vylíčit, jak co funguje, bolí, co jaká metoda umí a jak dlouho vydrží.

Hitem omlazení jsou tedy nitě. K čemu jsou dobré?
Nitě miluji, dnes je to číslo jedna v estetické medicíně. Je to zákrok bez řezání, nebolí a má ihned viditelný efekt. Když nitky nebyly, vše se muselo operovat. Dnes ustupujeme od invazivních operativních zákroků k těmto šetrným, protože doba se zrychlila, lidé o sebe chtějí pečovat a požadují krátkou dobu rekonvalescence.

Na co a jak se používají?
Dokážou vyhladit obličej, zvednout padající víčka, omladit krk, zlikvidují dvojitou bradu, povislou kůži na pažích i stehnech, ale dají se s nimi omladit i intimní partie. Zákrok je jednoduchý, rychlý a bezbolestný. Nejprve se obličej ošetří znecitlivujícím krémem, pak se do podkoží zavede kanyla s nitkou. Když se povytáhne nahoru, trny nitky se roztáhnou a „zakousnou“ do podkoží, pokožka se napne a vytáhne nahoru. Této metodě se také říká 3D lifting o polední pauze, což ji trefně vystihuje a efekt je nádherný. Po zákroku se obličej musí stáhnout speciální elastickou kompresí. Ráno si ji sundáte, nalíčíte se a jdete do práce. Komprese se doporučuje nosit alespoň na noc měsíc.

Jak dlouho nitky vydrží a nezruinují rodinný rozpočet?
Nitka se za rok začne rozpouštět, je to naprosto bezpečný materiál, který se 30 let používá v chirurgii. Kolem ní se začne vytvářet nová vazivová tkáň a vzniká kolagenová síť, která způsobí vypnutí kůže. Jak obličej povytáhnu, zůstane to na věky věků. A pak si obličej zase pomaličku dál přirozeně stárne. Ale delší dobu se na něj nemusí sáhnout. Pak se kdykoli mohou další nitky přidat.
Rozpočet nezruinují. Nitě vyvolaly nadšení, chtějí je ženy i muži. U nás na klinice jsem nitky zavedla už tisícovce klientů. Po zákroku jsou šťastní a reakce okolí je úžasná. Takový pocit penězi nevyvážíte.

Mezi lidmi panuje názor, že plastická chirurgie je prostě jen pro VIP, že běžný člověk si ji nemůže dovolit. Je to tak?
Vím, že se to říká, ale pravda to není. Sice jsme na naší klinice ošetřili už řadu VIP klientů, včetně podnikatelů, ústavních činitelů i ze zahraničí, zpěváky, herce, ale většinu tvoří právě běžní lidé. Vůbec nerozlišuji, jestli mám za klienta prezidenta, nebo učitele. Lidé k nám na kliniku nechodí kvůli nějakým rozmarům, ale chtějí vypadat lépe a mladě, zmenšit či zvětšit poprsí, penisy, nosy, odstáté uši, odsát tuk na břiše či stehnech. Prostě, aby byli zdraví, cítili se dobře a zvýšilo se jim sebevědomí. Bohužel stále častěji přicházejí také lidé, kterým někde jinde plastickou operaci zkazili a my napravujeme následky.

Všechny operace provádíte vy osobně?
Máme na klinice odborníky na celé spektrum specializací, ale na absolutní většinu operací a zákroků dohlížím osobně.

PROFIL
Blanka Vraspírová

MUDr. Blanka Vraspírová
Majitelka a primářka ústecké kliniky plastické, estetické a laserové medicíny MUDr. Blanka Vraspírová je expertkou na nejmodernější aplikace v estetické medicíně. Plastické chirurgii se věnuje téměř třicet let. Na svém kontě má přes 100 tisíc operací a zákroků. Absolvovala řadu stáží na klinikách v zahraničí. Zúčastňuje se pravidelně největších světových a evropských sympozií věnovaných plastické a estetické medicíně, na kterých i přednáší a z nichž přiváží na kliniku v Ústí nad Labem ty nejmodernější metody, které se zde velmi často aplikují jako vůbec první v České republice.

Expres Krása z Barcelony je v Ústí
Ústecká klinika je první v Česku, kde si můžete dopřát omlazující peeling s názvem Expres Krása. Tuto novou generaci chemických peelingů přivezla do Ústí z kongresu v Barceloně primářka Blanka Vraspírová.
Jde o chemický peeling, který se dá jako jediný používat celoročně. Je vhodný pro všechny typy pokožky a ihned po prvním ošetření rozjasní, rozzáří a vypne pokožku obličeje, krku nebo dekoltu. Aplikace není bolestivá, cítíte jen mírné pošťipkávání. Expres Krása je vhodná pro ženy i muže, kteří chtějí svou pleť dát do pořádku před nějakou akcí, kde chtějí zazářit. Délka ošetření je asi 20 minut, cena jedné aplikace je 1500 korun.

Nejbezpečnější implantáty na světě
Ústecká klinika jako jedna z prvních letos začala používat nejmodernější ergonometrické prsní implantáty značky Motiva, které jsou nejvyšší kvality a jako naprostá novinka u těchto implantátů je bezpečnostní technologie Q-chip. Čip obsahuje patnáctimístné číslo, které slouží pouze ke sdělování základních informací o vloženém implantátu. Takže kdekoliv na světě pokud by klientka měla s prsními implantáty problém, navštíví zařízení, které pomocí čtečky zjistí přesný typ, tvar a velikost prsního implantátu. Obsahuje také sedm ochranných vrstev, které brání úniku vnitřního gelu do těla pacientky. Klinika v Ústí už provedla několik desítek operací s vynikajícími výsledky.


Kontakt:
ESTETICUSTI s.r.o.
Klinika plastické, estetické a laserové medicíny
tel.: 775 122 031
Velká Hradební 3385/9
400 01 Ústí nad Labem
www.esteticusti.eu
www.vraspirova.cz

1 komentář z VIDEO, FOTO: Estetická medicína není jen pro VIP, to je chiméra

  1. Dobrý de paní primářko, nitky v obličeji mne velice zaujaly, pomalu se k Vám chystám, je mi 50 let a tak sic myslím, že na to mám věk. S pozdravem Lávičková, Louny.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*