VIDEO, FOTO: Jak se slonům dělá pedikůra

  •  

Ošetřovatelé ústecké zoo ve středu svým kolegům a novinářům předvedli, jak slonice Kala a Dheli chodí na pedikůru. Vše v rámci workshopu odborníků ze zahrad několika zemí, který je zaměřený na zdravotní problematiku pohybového aparátu slonů

„Problematika sloních kopyt je komplexní záležitost, kterou ovlivňuje mnoho faktorů jako vliv povrchu ustájení a venkovního výběhu, svažitost terénu, enrichment ve výběhu a tudíž omezení stereotypního chování, výživa a mnohé další. S problémy pohybového aparátu slonů se potýká většina chovatelských zařízení a jednotlivé přístupy k řešení dané problematiky nejsou jednotné. Proto si myslíme, že se k tomuto tématu může vyjádřit každý a určitě bude o čem diskutovat,“ uvedla zooložka Ilona Pšenková.

Na pedikůru jsou ústecké slonice zvyklé. Na povel ošetřovatelů si lehnou a nastaví nohy. Jejich kopyta jim pak upraví za pomoci elektrické brusky a rašple. Někde prý brusku nepoužívají, ale ústeckým slonům nevadí. Některé zoo pedikůru dělají ve stoje, ale v Ústí jsou sloni zvyklí si lehnout.

 


  •  

1 komentář z VIDEO, FOTO: Jak se slonům dělá pedikůra

  1. Dobrý den. Já si myslím, že jim to dělá dobře. Jinač by se bránili. Vypadají spokojeně.Jen dotaz. To se dělá při částečném anestezii ? Protože mi přijde, že přeci jen, kdyby jste se dostali bruskou kousek jinam, pak i člověk reaguje nepředvídaně.Vím, že se jedná o rohovinu, ale i člověk se někdy střihne více než by chtěl.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*