VIDEO, FOTO: Policie uzavřela Kostelní náměstí a OC Forum. Bombu nenašla

  •  

Policie uzavřela okolí kostela Nanebevzetí Panny Marie a obchodní centrum Forum. Důvodem byla hláška o bombě.

„Oznámení o nebezpečném předmětu jsme obdrželi v 18:50. Nešlo o anonymní telefonát,“ uvedla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Policie postupně evakuovala celé Kostelní náměstí a následně celé nákupní centrum Forum.  „Na místo vyjel policejní pyrotechnik. Více informací nyní nemáme,“ dodala Bartošová.

Rozhlas v nákupním cetru vyzýval nakupující, aby Forum opustili. U vchodů do centra byla ochranka, policejní hlídky uvnitř informovaly personály prodejen a kaváren. Vchody do centra i celé Kostelní náměstí bylo obehnané policejními páskami. U výjezdů z garaží OC Forum se tvořily fronty.

„Útok v Tunisu, Kuvajtu a ve Francii… A teď i tady u nás v Ústí? Sedíme v klidu v kavárničce ve Foru a evakuuje nás odsud policie kvůli nahlášené bombě? Svět se asi zbláznil,“ komentovala dění na Kostelním náměstí Ústečanka Blanka Vraspírová.

Policie ve 21:33 postupně ukončuje zásah. Bombu nenašla. „Policejní pyrotechnik konstatoval, že se o výbušninu nejednalo,“  sdělila policejní mluvčí s tím, že v tuto chvíli neupřesní, co policie našla. Zásah zaměstnal na tři desítky policistů, strážníků a hasičů. „Během desítek minut budou prostory opět otevřeny,“ dodala Bartošová.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*