VIDEO: Výstava nejlepších fotografií loňského roku doputovala do Ústí

  •  

Život očima profesionálních fotožurnalistů. Tak by se dala shrnout výstava Czech Press Photo, která přináší nejlepší snímky zachycující významné a zajímavé okamžiky uplynulého roku.

Téměř 170 fotografií je k vidění ve stanu na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem od 8. do 11. května od 10:00 do 22:00 hodin. Vstup je zdarma. Výstava putovala napříč Českou republikou od konce března a předposlední zastávkou je právě Ústí. Poté se přesune do Hradce Králové a nakonec do Bruselu.

„Vybrat ty nejlepší snímky uplynulého roku bylo velice obtížné. Na výstavě jsou k vidění jak vítězné snímky soutěže Czech Press Photo 2013, tak další zajímavé fotografie ze soutěže, které porota vybrala pro jejich kvalitu, umělecké zpracování či atmosféru,“ říká Herbert Slavík, člen poroty a fotograf, jehož poslední snímky z olympiády v Soči jsme mohli vídat v médiích. Oblast sportu je také jednou z kategorií soutěže. Vystavené fotografie jsou plné emocí a energie. Není proto náhodou, že generálním partnerem výstavy Czech Press Photo 2013 je Skupina ČEZ. „Výstava je otevřená všem, i školám. Chceme touto akcí upozornit na kvalitu současné české a slovenské fotografie, která je podle nás na světové úrovni. Stačí navštívit jednu ze zastávek výstavy a vstoupit do světa jedinečných snímků, který se nachází ve stanu Skupiny ČEZ,“ upřesňuje Michaela Žemličková, manažerka útvaru public relations ČEZ.

Pěstoun Antonín Vaidl krmí v ZOO Praha třídenní mládě vzácného loríčka rudobradého
Pěstoun Antonín Vaidl krmí v ZOO Praha třídenní mládě vzácného loríčka rudobradého
Dolomiten lauf 2013 - Běžecké mraveniště
Dolomiten lauf 2013 – Běžecké mraveniště

Výstava Czech Press Photo 2013 se koná již od roku 1995. Účastní se jí ti nejlepší fotožurnalisté, kteří prezentují fotografie z uplynulého roku. Vítězné snímky vybírá odborná mezinárodní porota, která je u posledního ročníku složena z 11 členů. Soutěž má 19 kategorií, z nichž jednou je i Cena generálního partnera Skupiny ČEZ. Hlasovat může též veřejnost.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*