VIDEO: Zeman dostal od primátora mýdlo s jelenem a pitralon

  •  

Prezident Miloš Zeman na závěr oficiálního programu prvního dne třídenní návštěvy Ústeckého kraje debatoval s obyvateli krajské metropole.

Těch se v kulturním domě sešla asi stovka a nejvíce je zajímalo řešení problému s nepřizpůsobivými občany, prolomení limitů těžby nebo nezaměstnanost.

Podle prezidenta by letos Česko mohlo na podporu zaměstnanosti dočerpat z fondů EU až 12 miliard korun. Peníze by mohly získat obce na veřejně prospěšné práce. „Ono je totiž důležité jim (nezaměstnaným) tu práci nejdřív nabídnout. Teprve když odmítnou, uplatnit legální možnost omezit jim výplatu dávek a nechat jim jen existenční minimum 2300 korun měsíčně – s tím se na automatech hrát nedá, maximálně jeden den,“ řekl.

Podle něho se stává, že úřady práce pošlou nezaměstnaného do továrny, kde jsou volná místa, ale ti si rovnou řeknou, že nechtějí práci, ale razítko pro úřad práce, aby mohli nadále pobírat dávky.

Zeman po skončení debaty slavnostně připnul na vlajku Ústí prezidentskou stuhu. Primátor Josef Zikmund mu předal dary od města jako například knihu o historii Ústí a tradiční ústecké lokální značky jako je mýdlo s jelenem nebo pitralon. Na oplátku od prezidenta dostane vitráž s českým lvem, stejnou jako dostal hejtman Oldřich Bubeníček dopoledne.

Poté se prezidentská kolona přesunula na zámeček Větruše, kde Zeman přespí. Ještě před tím ale absolvoval setkání s významnými osobnostmi Ústeckého kraje. V úterý má prezident jet do Varnsdorfu, Krásné Lípy a Děčína. Ve Varnsdorfu se setká s občany a navštíví strojírenskou firmu TOS, v Krásné Lípě poobědvá a v Děčíně ho zase čekají občané k diskuzi. Dá se předpokládat, že se i zde budou řešit sociální příspěvky na bydlení, problém ubytoven, nezaměstnanost a v případě Děčína možná přijde na řadu i splavnění Labe. Závěr návštěvy stráví prezident na Mostecku, kde se setká se zástupci těžební společnosti a program ukončí tiskovou konferencí na Červeném Hrádku na Chomutovsku.

Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (2) Prezident dostal od primátora Ústí knihu, mýdlo s jelenem a pitralon Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (4) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (6) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (7) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (8) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (9) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (11) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (12) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (13) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (14) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (15) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (16) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (17) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (18) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (19) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (20) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (21) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (22) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (23) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (24) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (25) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (26) Prezident diskutoval s občany Ústí nad Labem (27)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*