Vietnamská komunita pomáhá v boji proti koronaviru

  •  

Nemocnice v Ústí a Teplicích pořídí díky daru vietnamské komunity dva nové plicní ventilátory. Jeden stojí zhruba 120 tisíc korun.

„Naším přáním je věnovat jeden plicní ventilátor ústecké Masarykově nemocnici a druhý teplické nemocnici. Peníze již jsou k dispozici a jsme ve spolupráci s nemocnicemi. Jedna z možností je, že si nemocnice sami objednají plicní ventilátor a Svaz Vietnamců v Teplicích předá dané nemocnici peníze na jeho nákup,“ říká ve svém facebookovém příspěvku Thu Trang.

Kromě vybraných peněz na plicní ventilátory zástupci vietnamské komunity v Teplicích pomáhají i jinak. „Dnes jsme předali 600 kusů roušek a dezinfekční gely Nemocnici Teplice, pro magistrát města Teplice jsme měli 350 kusů roušek a dezinfekční gely a pro Domov sociální péče 50 kusů roušek. Nyní ženy z našeho svazu šijí roušky dále. Tyto roušky už budou rozdány mezi lidi, kteří si je mohou vyzvednout v některé z našich večerek,“ dodává Thu Trang.

Město dar využije pro seniory a další potřebné. „Vlna solidarity, se kterou se setkávám několikrát za den a vaše disciplinovanost, se kterou k opatřením přistupujete, mě naplňuje optimismem, že to společně zvládneme! Musíme v tom ale všichni vydržet a nepolevovat. Nebude to hned, ale dočkáme se,“ uzavřel primátor Teplic Hynek Hanza.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*