VÍKENDOVÝ TIP: Zahájení sezóny letos s Dlouhonohými skřítky

  •  

O nadcházejícím víkendu je připravena řada zajímavých akcí. Víkend odstartuje už v pátek v ústeckém informačním středisku přednáškou Vodopády na Ústecku. Přednášet bude nadšený turista Karel Punčochář. Na každého posluchače čeká drobný dáreček.

Sobotní program zahájí dopolední procházka centrem města. Sraz je v 10:00 hodin v informačním středisku. Každý účastník se může těšit na malou pozornost. Na závěr procházky se všichni můžou svézt lanovkou na Větruši, kde budou čekat Dlouhonozí skřítci.

„Když vystoupáte do vyhlídkové věže nebo když se odvážíte hledat poklad v přírodním a zrcadlovém bludišti. Snažení bude odměněno dárky od Dlouhonohých skřítků. Od 14:00 je pro děti připravena pohádka,“ přibližuje mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Odpoledne bude ještě pokračovat v Ústeckém podzemí, akcí Otevřené sklepy, kde se všem příchozím budou věnovat vyhlášení vinaři. Chybět nebude ochutnávka vín, živá hudba, soutěže a animační program pro děti.

Dalším víkendovým tipem je návštěva výstavy Trpaslíci v Muzeu města Ústí nad Labem nebo kostelů Sv. Floriána v Krásném Březně či Nanebevzetí Panny Marie na Kostelním náměstí.

Na neděli je připraven program na Hradě Střekov. Těšit se můžete od 13:00 do 16:00 hodiny na prohlídky hradu v doprovodu skřítků a na program pro děti v podání Divadla v pytli.

Podívat se můžete i na Masarykovo zdymadlo, kde se bude promítat pohádka o Dlouhonohých skřítcích, a které si při této příležitosti můžete i prohlédnout. K vidění bude velín jezu, strojovna jezu, rybí přechod, informační místnost a vodní elektrárna.

Celý víkend můžete uzavřít na zámku Trmice v Muzeu modelové železnice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*