Vinice na Větruši dala letošní úrodu

  •  

V sousedství ústecké dominanty Větruše nechalo město v září 2016 zřídit malou vinici, aby navrátilo tradici vinařství na Ústecko, které zde bylo v minulosti velmi rozšířené. Městská vinice letos přinesla bohatou úrodu.

Sklidilo se téměř 90 kilogramů hroznů, vyrobit by se mohlo přes 70 litrů vína. Cukernatost je velmi dobrá, barva moštu výborná. Ačkoliv v červenci nebylo příliš slunné počasí, vyrobené víno by mělo být velice kvalitní.

Vinice původně čítala 44 hlav, nyní je téměř trojnásobná. Původní pěstovanou odrůdou byla odrůda Cerason, která je určena k výrobě červených vín, později se k ní přidala i odrůda Malverina, která nyní tvoří většinu vinice. Odrůdy byly vybrány ve spolupráci s Cechem českých vinařů. Většina hlav vinné révy má své patrony, kteří se na vinici finančně podílejí.

„Na sklizeň se každoročně velmi těším, je to příjemná akce. Rád bych poděkoval všem, kteří se o vinici starají, a i všem patronům, díky kterým se podařilo vinici obnovit a nadále rozvíjet,“ uvedl primátor Petr Nedvědický, který se do sklízení, spolu s iniciátorem obnovení vinice Pavlem Kacerovským z Ortopedického centra, zapojil.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*