Víte co je rodinná jízdenka Labe–Elbe?

ilustr. obr.
  •  

Jízdenky Labe–Elbe umožňují neomezené jednodenní cestování v rámci integrovaných dopravních systémů DÚK a VVO. Od dubna budou nově k dispozici ve čtyřech variantách.

První varianta 1 + 2 je určená pro cestování jednoho dospělého a maximálně dvou dětí do 15 let, druhou variantu 2 + 4 mohou využívat dva dospělí s maximálně čtyřmi dětmi do 15 let, třetí varianta jízdenky je určena pro skupinu maximálně pěti osob bez omezení věku. Poslední typ jízdenky Labe–Elbe zůstává stejný jako doposud a je určen pro celodenní přepravu jednoho jízdního kola nebo psa.

„Jízdenky Labe–Elbe jsou oblíbené jak u cestujících v Ústeckém kraji, tak v Sasku. Nabídkou nových variant jízdenek dochází jednak ke sjednocení podmínek v obou dopravních systémech, ale také ke zlevnění přeshraničního cestování pro dvojice a rodiny s dětmi,“ vysvětluje Jaroslav Komínek, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a silničního hospodářství.

Jízdenky lze využít ve všech autobusech, vlacích, v MHD, na turistických lodích a přívozech, tedy všude, kde platí tarif DÚK nebo tarif dopravního svazu VVO.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*