Vládnoucí ústecká koalice je v menšině

  •  

Město Ústí nad Labem má menšinové vedení. Koalice složená z ANO, PRO!Ústí, ODS a PRO Zdraví a Sport, která město vedla devět měsíců skončila. Podle náměstka primátora Pavla Tošovského bude vedení města fungovat jako menšinová koalice a počítá s tím, že důležité body bude potřeba mít předem projednané napříč politickým spektrem.

„Jednání koaličních partnerů považuji za nešťastné, až dětinské. V politice na všech úrovních musí být subjekt připraven k nějakým rozumným kompromisům a to podle mě hnutí PRO!Ústí zatím nebylo a není,“ řekl Tošovský.

V koalici to vřelo delší dobu a spory vyvrcholily po neschválení Kanceláře architektury města během jednání zastupitelstva. Ústecký primátor Petr Nedvědický se ohradil, že vše, co se týče koaliční spolupráce na úrovni memoranda je, kromě Kanceláře architekta města, v běhu.

„Důvod rezignace, jak byl definován, že zastupitelstvo neschválilo Kancelář architektury města a naše hnutí nepodpořilo myšlenku kanceláře architekta, jako příspěvkové organizace, považuji za zástupný problém, který měl zakrýt problémy, které nás čekaly při projednávání rozpočtu města nebo úvěru na investice,“ řekl Nedvědický a dodal, že příprava rozpočtu byla podle jeho názoru velmi nekompetentní.

Koalici nyní tvoří 12 zastupitelů z ANO, ODS a PRO Zdraví a Sport. V opozici zůstalo PRO!Ústí, Vaše Ústí, SPD, KSČM, Ústecké fórum občanů a dva nezařazení, což je v součtu 25 zastupitelů. ANO se rozpadla už druhá koalice, v únoru byla vypovězena koaliční smlouva Ústeckému fóru občanů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*