Vlci, Mozart a JednoHubky aneb Týden knihoven

  •  

V rámci 25. ročníku Týdne knihoven se v Severočeské vědecké knihovně bude číst, hrát a promítat. Krajská knihovna v tomto období zároveň bude oceňovat nejlepší knihovníky. Hned v pondělí 4. října se uživatelé knihovny mohou těšit na projekci dokumentárního filmu Beránek a vlk věnovaného návratu vlků do české krajiny. Na tuto akci bude navazovat beseda s koordinátorem programu na ochranu velkých šelem Miroslavem Kutalem a dalšími hosty.

Na úterý 5. října, je pro čtenáře připraven koncert českého klavíristy Miroslava Sekery, který mimo jiné ztvárnil osobnost mladého Mozarta ve Formanově filmu Amadeus. „Jak již napovídá název Setkání s Amadeem, akce bude věnována skladbám W. A. Mozarta jako symbolické připomenutí 230. výročí úmrtí tohoto významného evropského skladatele,“ říká k připravovanému koncertu ředitelka knihovny Jana Linhartová.

Ve středu 6. října proběhne v knihovně slavnostní křest knižní publikace Literární JednoHubky. „Jedná se o druhou knihu, kterou naše knihovna v letošním roce vydala. Na rozdíl od naší letošní prvotiny Zírej na ten kraj, jejímiž autory jsou knihovníci, je kniha Literární JednoHubky společným dílem našich čtenářů, kteří tři roky v knihovně navštěvovali kurzy tvůrčího psaní,“ popisuje vznik nové publikace Jana Linhartová.

Konec pracovního týdne bude patřit dětským čtenářům, pro něž knihovna připravila zábavné odpoledne s Janem Nejedlým a Jaromírem Plachým, autory publikace Hororová čítanka.

Kromě zmiňovaných akcí určených široké veřejnosti proběhne v rámci Týdne knihoven i vyhlášení výsledků letošního ročníku ocenění Knihovník Ústeckého kraje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*