Vodseďálek: Rozpočet Ústí nepodpoříme

Zřejmě nejdůležitějším bodem dnešního zasedání ústeckých zastupitelů je rozpočet na letošní rok. Bouřlivější diskuze se očekává také u volby čtvrtého náměstka primátora, kterým by se měl stát Pavel Štěpař (ANO) a u dotace pro Činoherák Ústí. Podle komunistického zastupitele Pavla Vodseďálka rozpočet není ideálně sestavený.

Podpoříte rozpočet města?

Ne. Nejsme spokojení s jeho přípravou. Je to poprvé v historii, kdy ekonomický náměstek nás nepozval k projednávání přípravy rozpočtu.

Asi nepozval, protože jste v opozici.

To není relevantní důvod. V minulých volebních obdobích, kdy jsme také byli v opozici, primátor s vedoucím ekonomického odboru obešel všechny kluby a rozpočet se připomínkoval tak, aby byl kvalitně připravený. Vždyť je to nejdůležitější bod, kterým se zastupitelstvo během celého roku zabývá. Dokonce jsme ani návrh rozpočtu nedostali k dispozici dříve, jak tomu bývalo zvykem, ale až spolu s ostatními materiály, o kterých budeme rozhodovat.

Co konkrétně vám v rozpočtu vadí?

Nesouhlasíme s dotací 12 milionů na činohru a 6 milionů pro Činoherák Ústí. Nelíbí se nám snížení dotací pro městské obvody. Podceněná je i dotace pro Zoologickou zahradu. Budeme navrhovat, aby se zoo přidalo 5 milionů.

Podpoříte volbu čtvrtého náměstka primátora?

Ne. Tolik náměstků nikdy v Ústí nebylo. Jsou to zbytečné výdaje. Pokud stávající koalice ANO a Pro Ústí slibovala úspory, tak tomuto kroku nerozumím.

Martina Seewaldová

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*