Výsledky voleb v Ústí nad Labem platí, rozhodl soud

  •  

Komunální volby platí, krajský soud zamítl tři stížnosti na volby v Ústí nad Labem kvůli údajnému kupčení s hlasy. Koalice TOP09, KDU-ČSL a STAN, která napadla u soudu volby v Ústí nad Labem, chtěla zneplatnit volební výsledky pro magistrát, v centrálním obvodu a v Neštěmicích.

Pro rozhodování soudu byl důležitý přepočet výsledků bez těchto okrsků od Českého statistického úřadu. Podle kterého by se na výsledku v centru a pro město nic nezměnilo. V Neštěmicích by o mandát přišlo Ústecké fórum občanů ve prospěch hnutí Vaše Ústí. Ale ani zde se hrubé ovlivnění voleb neprokázalo.

„Soud oslovoval i Policii České republiky. Ta poskytla rozsáhlé materiály. Nicméně z nich nevyplývalo, že by docházelo k hrubému ovlivňování voleb, navíc v masovém měřítku, jak bylo tvrzeno. Totéž tvrzení nám neprokázal ani svědek, redaktor Janoušek,“ shrnula pro Český rozhlas Sever soudkyně Markéta Lehká.

O novém vedení zbývajících obvodních radnic a ústeckého magistrátu bude definitivně jasno po ustavujícím zastupitelstvu. Na magistrátu by mělo být v druhé polovině listopadu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*