Vysokorychlostní trať mine Ústí

Foto: spravazeleznic.cz
  •  

Trasy plánované výstavby vysokorychlostní trati mezi Prahou a Drážďany řešil kraj se zástupci správy železnic. Kraj se přiklonil k variantě, kdy by trať nevedla přes Ústí, ale přes Chabařovice. Podle mluvčího Ústeckého kraje Martina Volfa se musí vyřešit napojení Ústí nad Labem.

„Navrhované varianty jsou nepřijatelné pro politické vedení kraje i dotčené obce. Jak to bude dále, to se uvidí. Byla to pouze videokonference, žádné oficiální jednání s konkrétní dohodou,“ říká mluvčí kraje Martin Volf.

Podle náměstka ústeckého primátora Martina Hausenblase je vysokorychlostní trať se zastávkou v Ústí příležitost pro rozvoj Ústecka a je nepostradatelná. „Současná vyjednávání ukazují na to, že je potřeba zlepšit dialog mezi krajským městem a vedením kraje v oblasti společného postupu a koordinovat požadavky. Ze strany státu je třeba lépe naslouchat potřebám samospráv,“ vysvětluje Hausenblas. Podle něj jsou požadovaná řešení nešetrná jak k městu Ústí nad Labem, tak i k oblasti Polepska, kde je vyústění tunelu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*