Výtěžek z koncertu pomůže Matyášovi s dětskou obrnou

  •  

Zpíváme pro Tebe, to je název benefičního koncertu, který pořádá Ústecký dětský sbor, Pedagogická fakulta ústecké univerzity a její bývalá rektorka Iva Ritschelová. Akce se uskuteční, v Severočeském divadle opery a baletu, 5. března od 18:00 hodin.

Stejně jako v loňském roce i letos bude výtěžek koncertu předán, formou šeku, jednomu konkrétnímu potřebnému dítěti z ústeckého regionu. V roce 2015 je to Matyáš. Chlapec je po dětské mozkové obrně nepohyblivý, doma je odkázán na vozík a maminka s ním manipuluje jen s obtížemi.

Rodiče mu potřebují pořídit výtah a v bytě stropní systém – jakousi kolejnici, na které by byl zavěšen třeba v sedačce nebo v popruzích a mohl by se lépe pohybovat po bytě a také trénovat chůzi. Náklady na tyto úpravy byly spočítány na zhruba 860 000 korun.

Odbor sociální péče o dítě přislíbil více než 650 000 korun, zbytek se organizátoři koncertu budou snažit vytěžit ze vstupného na koncert, od sponzorů a případných dárců.

Na benefičním koncertě se opět představí Ústecký dětský sbor ústecké univerzity, sbormistři Martina a Petr Zemanovi), ze známých osobnosti přislíbili účast Jitka Zelenková, Ondřej Ruml a Václav Kopta. Moderování koncertu se ujme populární herec Jan Šťastný.

Důvěryhodnost benefičního koncertu podtrhne projekce krátkého dokumentu o Matyášovi, pro něhož je koncert určen. Divák tak uvidí, ke komu a proč putují jeho peníze. V závěru koncertu bude pak chlapec s rodinou představen přímo na jevišti ústeckého divadla, kde mu organizátoři předají šek.

Hlavní organizátorkou této záslužné akce je sbormistryně Ústeckého dětského sboru univerzity Martina Zemanová.

Myšlenka věnovat koncert konkrétnímu dítěti v sobě nenese jen prvek humanity a podpory, ale zároveň je pro členy dětského sboru příkladem, že i oni mohou pomoci potřebným, přestože sami ještě nevydělávají peníze. Silný moment dobrého skutku tak umocní zážitek všech přítomných, diváků i účinkujících.

Ti, kdo se nebudou moci z časových důvodů zúčastnit koncertu a přesto by chtěli Matyáše podpořit, mohou přispět na účet číslo: 43-8451510217/0100 (do textu pro příjemce uveďte „Pro Matyáše“). Aby byl splněn cíl koncertu, je třeba zaplnit divadlo do posledního místa.

V pokladně Severočeského divadla ještě zbývá posledních, zhruba, 70 vstupenek, rezervace je možná na telefonním čísle 475 211 713, Út–Pá 11:30–17:00 h. Cena vstupenky je 300 korun.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*