Výzva ústecké zoo

  •  

Pomozte při pátrání po stopách Lumpeparku v Ústí nad Labem! Třeba i vy uchováváte doma historické fotografie, průvodce, letáky, brožury či filmové záběry z návštěvy ústeckého „ptačího eldoráda“. Zoo bude vděčná za jakoukoli informaci, zapůjčení originálů či jejich kopií. Samozřejmě, čím starší, tím cennější, jako mezní hranice je stanoven rok 1950-1960.

„Chtěli bychom oslovit veřejnost s prosbou o pomoc při získání zajímavých historických materiálů, jako jsou staré pohledy, průvodce, letáky, fotografie a podobně. S podobnou výzvou jsme se na obyvatele Ústí a okolí obrátili již před deseti lety a pro účely kulatého stého výročí jsme skutečně získali nové materiály či historické fotografie. Takže i letos doufáme, že se opět něco neznámého objeví,“ přibližuje tisková mluvčí Věra Vrabcová.

„Díky spolupráci s německou stranou se pracovníkovi Muzea města Ústí nad Labem, Martinu Krskovi, který je odborným garantem našich aktivit, již podařilo několik zajímavých materiálů získat. Jedná se zejména o reakce bývalých obyvatel Ústí nad Labem, kteří byli po válce odsunuti, ale díky silné vazbě se o dění aktivně zajímají. Věříme, že odezva přijde i z české strany,“ dodává Věra Vrabcová.

Pokud tedy najdete cokoli, co se týká historie Lumpeparku, obraťte se na Zoologickou zahradu Ústí nad Labem, Drážďanská 23, 400 07 Ústí nad Labem, e-mail zoo@zoousti.cz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*