Wokoun už nebude obhajovat post rektora ústecké univerzity

O post rektora ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně se už nebude ucházet René Wokoun.

Stávající rektor dnes v tiskovém prohlášení uvedl, že nechce, aby se nadcházejícím případným nezvolením rektora dostala univerzita do patové situace. UJEP bude volit rektora pro nové funkční období už podruhé, ve volbě loni v říjnu akademický senát rektora nezvolil.

O funkci rektora UJEP se uchází vedoucí katedry geografie Přírodovědecké fakulty UJEP Martin Balej, děkan Fakulty výrobních technologií UJEP František Holešovský a děkan Fakulty umění a designu UJEP Michal Koleček, tedy stejní kandidáti, kteří usilovali o zvolení už loni společně s Wokounem. Stávající rektor tehdy postoupil do dalších kol s Michalem Kolečkem. Nikdo z kandidátů nakonec nezískal potřebný počet hlasů.

Právě stejné složení kandidátů by podle Wokouna mohlo vést k dalšímu patu. „O tom, že chtěli kandidovat stejní kandidáti, jsem se dozvěděl z osobních rozhovorů s některými z nich a nechtěl jsem, aby univerzita působila jako impotentní celek neschopný generovat nového perspektivního kandidáta. Já sám jsem necítil ze strany Akademického senátu takovou podporu, která by mě přesvědčila, že mám kandidovat,“ uvedl v prohlášení Wokoun.

Kandidáti na rektora představí své programy studentům, akademickým pracovníkům a zaměstnancům univerzity 28. ledna. Volba nového rektora je naplánována na 4. února a funkce by se nový rektor měl ujmout v březnu.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*