Z domova pro seniory v Orlické mají vzniknout městské byty

  •  

Město plánuje, že už příští rok dojde ke sloučení domova pro seniory Orlická s domovem na Severní Terase. „Pro stávající klienty zůstanou služby zachovány, noví klienti mohou využít šest zbývajících domovů, které provozujeme,“ sdělil náměstek primátora Tomáš Vlach. Odpůrci slučování poukazují na to, že v současné době ve městě chybí bezmála tři stovky míst v domovech pro seniory.


Podle primátora Petra Nedvědického je největším problém to, že dvě výškové dvanáctipodlažní budovy v Orlické jsou z hlediska dnešního využití pro domovy pro seniory nevhodné, a slibuje nový domov. „Ten dům je pro imobilní seniory nevhodný i z hlediska hasičského,“ přiblížil primátor Nedvědický s tím, že mezitím se městu snad podaří postavit nový domov pro seniory, který by měl být na Bukově. „Domov v Orlické bychom v budoucnu normálně přebudovali na městské bydlení,“ dodal ústecký primátor.

Azylový dům pro matky s dětmi bude v Orlické fungovat do konce roku, poté ho bude místo města dál provozovat Oblastní charita.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*