Z Pařížské vznikne městský bulvár pro pěší

Vizualizace planprousti.cz
  •  

Z rušné Pařížské ulice by se v budoucnu měl městský bulvár s lavičkami a zelení. „Primární záměr je vytvořit v centru města bulvár, to znamená prostor určen pro pěší, což by vedlo ke zklidnění dopravy ve městě,“ uvádí náměstek primátora Martin Hausenblas.

V současné době vypsalo město zakázku za půl milionu korun na vypracování dopravního modelu. „Nejdříve je potřeba celou dopravní situaci vymodelovat. Zjistit jaké budou toky aut jedním nebo druhým směrem a jaká opatřená bude nutno přijmout v okolních ulicích, aby tam nedocházelo, aby tam nedocházelo k nějakým negativním důsledkům,“ vysvětluje náměstek primátora.

Zatím existují dvě varianty. První počítá s uzavřením ulice Brněnská před muzeem v úseku Masarykova a Vaníčkova ulice a jednosměrnou Pařížskou ve směru na ulici Masarykova. A druhá počítá s opačným provozem, tedy Pařížskou jednosměrnou ve směru k Velké Hradební a uzavřením Brněnské ulice v úseku Masarykovy a Vaníčkovy.

Připravovaný model bude jeden z podkladových materiálů pro budoucí architektonickou studii, která bude zpracována pro oblast Smetanových sadů, prostoru před muzeem, ulic Pařížské, části Dlouhé a Velké hradební. „Změna se v současném volebním období určitě nestihne, ale do jeho konce by město mohlo udělat zmiňovanou architektonickou soutěž a debatu s občany. Chceme tento prostor uchopit jako celek, který bude sloužit lidem, co chodí pěšky nebo se pohybují na kolech,“ uzavírá Hausenblas.


  •  

1 komentář u Z Pařížské vznikne městský bulvár pro pěší

  1. No to může vymyslet jen Hausenblazen, v zdevastovaném špinavém městě, městský bulvár. Tak když má tak ,,skvělé“ nápady ať to investuje ze svého, a ne z našich daní. To snad není možné, že toto může někdo připustit.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*