Z podvozku kamionu vylezl nelegální uprchlík přímo před zraky strážníků

  •  

Během kontroly kamionů v předlické průmyslové zóně objevili ústečtí strážníci nelegálního migranta. Muž oblečený do špinavého černého oblečení zrovna vylézal z útrob podvozku jednoho ze zaparkovaných vozů.

„Strážníkům se chování muže zdálo podezřelé, proto jej vyzvali k prokázání totožnosti, ale dotyčný muž u sebe žádný doklad totožnosti neměl,“ popisuje událost zástupce ředitele ústeckých strážníků Jan Novotný.

„Šetřením bylo zjištěno,  že se jedná o muže Lybijské národnosti, který  zavěšen na podvozku nákladního vozidla se snažil dostat do Itálie,“ dodává Novotný.

Strážníci na běženci požadovali vysvětlení jeho chování. Muž jim sdělil, že utíká ze své vlasti před válkou.  Strážníci  proto kontaktovali Cizineckou policii, která si  uprchlíka na místě převzala k dalšímu šetření.

Nelegálního migranta odhalili strážníci při sobotní kontrole kamionů v předlické průmyslové zóně, kde se zaměřili na parkování odstavených nákladních vozidel během probíhajícího státního svátku v sousedním Německu.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*