Z ulice Na Nivách zmizí zdevastované domy, brzy by tu mohla začít výstavba nová

Viladomy Na Nivách. Foto: usti-nad-labem.cz
  •  

Radní schválili výběr zhotovitele veřejné zakázky na demolice zdevastovaných obytných domů v ulici Na Nivách. Na základě doporučení výběrové komise byla zakázka přidělena společnosti Klement, která nabídla cenu 6,599 mil. Kč bez DPH. Předpokládaná hodnota zakázky přitom byla stanovena na 16,5 mil. Kč.

„Podmínky zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku splnilo osm uchazečů. Výběrová komise při svém jednání vyřadila dvě nabídky, jedna překročila předpokládanou hodnotu zakázky, druhá byla stažena poté, co dodavatel zjistil, že byla spočítána chybně a nemohl by dodržet zadávací podmínky. Vybraný zhotovitel zajistí v rámci realizace díla úplnou likvidaci a uložení veškerých odpadů z provedených demolic,“ popisuje mluvčí magistrátu Romana Macová.

Zakázka bude realizována ve dvou etapách. V listopadu by měla začít realizace II. etapy, která zahrnuje 6 objektů na pravé straně ulice. Ta by měla být hotová za 4 měsíce. Zahájení I. etapy, v které je 12 objektů na levé straně ulice, se předpokládá v září 2019.

Domy v ulici byly dlouhodobě neudržované, potom co je získal soukromý vlastník, rychle zchátraly a jejich rekonstrukce už nebyla ekonomicky ani technicky možná. Město domy i s pozemky za 400 000 korun vykoupilo.

„Demolice vytvoří volný prostor pro nové projekty. O dalším využití pozemků zatím není rozhodnuto. Mohly by tu být například malometrážní byty pro mladé rodiny. Příkladem je i deklarovaný projekt firmy Dobrovský, která vizi budoucí výstavby viladomů zpracovala i pro ulici Na Nivách,“ dodává mluvčí Macová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*