Z Vrbáku bude airsoftová aréna

  •  

V bývalých lázní dr. Vrbenského vznikne airsoftová aréna. Majitel lázní i sousední sportovní haly dlouho hledal pro objekt uplatnění, dokonce se ho snažil i neúspěšně prodat. Nyní se dohodl na spolupráci právě s Českou federací airsoftu. Otevření je naplánováno na 19. března. Podle prezidenta federace Jiřího Kaňky budou prostory sloužit nejen hráčům airsoftu, ale v plánu je pořádání kulturních akcí pro širokou veřejnost.

Chátrající budovu se sousední sportovní halou koupila za devět milionů v roce 2017 společnost Power Get. Majitel firmy Miloš Podolský chtěl sportovní halu provozovat bez větších investic a lázně postupně opravovat. Jenže hala byla ve stavu, kdy potřebovala několikamilionové investice a na lázně už nezbyly peníze. Proto pro lázně hledal kupce.

Lázně začala v roce 1928 stavět firma Schicht, která si tak připomněla 80. výročí od svého založení. Otevřely se 6. září 1931. Kdysi nejmodernější lázně ve střední Evropě se v šedesátých letech minulého století staly i centrem tragických událostí. Na Ústecku tehdy onemocnělo a zemřelo 16 mladých lidí včetně dětí, které spojovala právě návštěva střekovských lázní. Později se zjistilo, že původcem onemocnění byla bakterie Neagleria fowleri, která žije v horké vodě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*