Z Vrbáku budou ateliéry. Mohlo být relaxační centrum

  •  

O roky chátrající objekt lázní Dr.Vrbenského se najednou strhnul zájem.

Kdysi nejmodernější lázně ve střední Evropě, které jsou dnes zdevastované a plné odpadu, ještě v roce 2015 chtěla koupit střekovská radnice. Od města na to dostala dotaci 2,3 milionu. Její iniciativa ale zkrachovala.

Minulou středu záměr odkoupit lázně odsouhlasila rada města Ústí nad Labem s tím, že by chtěla i sousední sportovní halu TJ Slavoj. „Kupní cena za budovu bývalých lázní, se kterou radní schválili, je ve výši 2 milionů korun a za sportovní halu 6 milionů,“ řekla mluvčí města Romana Macová. Ale ten samý den realitní kancelář, jež lázně Dr.Vrbenského nabízela, oznámila na svém webu, že lázně jsou rezervované. Investor z Ústí údajně podepsal závaznou smlouvu a uhradil část ceny. Zájem, stejně jako město, zřejmě má i o sousední sportovní halu. Podle některých médií by v obou objektech chtěl mít filmové ateliéry. Město podle Macové zase chtělo vytvořit multifunkční sportovní halu s propojením na relaxační prostředí.

O stavbě lázní rozhodla firma Schicht v roce 1928 a připomněla si tím 80. výročí od svého založení. Otevřely se 6. září 1931. Ve své době nejmodernější lázně se v šedesátých letech minulého století staly i centrem tragických událostí. Na Ústecku tehdy zemřelo 16 mladých lidí a děti, které spojovala právě návštěva střekovských lázních. Později se zjistilo, že původcem onemocnění byla bakterie Neagleria fowleri, která žije v horké vodě.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*