Začal nový školní rok

ilustr. obr.
  •  

Školákům a studentům začal nový školní rok. Kvůli koronaviru ho provázejí zpřísněná hygienická opatření. Nošení roušek ve školách zatím povinné není.

Opatření se zavede, až když se zhorší situace na druhý, oranžový, stupeň na takzvaném semaforu, který hodnotí okresy podle míry rizika nákazy nemocí covid-19. Většina dětí se po pauze způsobené pandemií koronaviru vrací do lavic po bezmála půl roce.

Kvůli omezení rizika nákazy se letos zahájení ve třídách nezúčastnili představitelé města. Primátor Petr Nedvědický proto děti a rodiče oslovil prostřednictvím městského webu. „Přeji všem, abyste si ze školy odnesli nové vědomosti a potřebné informace k tomu, jak je využívat,“ říká a dodává, i letos vedení města schválilo příspěvek dva tisíce korun na pomůcky pro prvňáčky.

Zavřená zatím zůstala Základní umělecká školy v Ústí nad Labem – Neštěmice. Web školy informuje, že výuka bude probíhat pouze distančně a to na všech pracovištích. Do odvolání se na škole ruší kolektivní výuka: Přípravná hudební výchova, Přípravná výtvarná výchova, Přípravná taneční výchova, Hudební nauky, pěvecké sbory, Výtvarný obor a Taneční obor.

A kdy budou první prázdniny? Pokud to nezmění koronavirus, tak to budou ty podzimní, které připadají na čtvrtek 29. října a pátek 30. října. Nový školní rok skončí ve středu 30. června 2021.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*