Začátek jara ve vědecké knihovněústecké univerzity

Student. Foto: UJEP
  •  

Zima se přehoupla do své závěrečné fáze a jaro opět vystrkuje růžky. Tento čas je rájem knihovníků, a tak je celý březen ve Vědecké knihovně UJEP již několik let měsícem všech čtenářů.

Příchod jara přivítala knihovna zbrusu novými internetovými stránkami (odkaz zde), které jsou zdrojem o nepřeberných aktivitách, jež zde probíhají.

V březnu se v prostorách univerzitní knihovny ale hlavně hodně čte, učí, pomyslně cestuje a seznamuje se zajímavými lidmi.

Ve středu 6. března již proběhlo výjimečné autorské čtení s Radkou Denemarkovou, která předčítala ze své nové knihy Hodiny z olova.

Další středu, 13. března, od 10:00 hodin proběhne seminář „Jak na kvalifikační práce”, který si posvítí na záludnosti všech bakalářek, diplomek i dalších důležitých písemností.

Ve čtvrtek 21. 3. bude ve Vědecké knihovně UJEP extra živo. Proběhnou hned 2 akce: od 10:00 hodin seminář „Jak na elektronické databáze na UJEP“ prosycený triky a přístupy k informacím, které mění studentský život, později v 17:00 hodin dorazí milovníci české literatury – svou knihu zde bude křtít Patrik Linhart.

Vzdělávání půjdou v knihovně naproti i v úterý 26. března. Pavel Synek z EBSCO povede od 14:00 h školení o elektronických knihách a předá tipy, jak číst a studovat podle nejnovějších trendů.

Další den, ve středu 27. března, vycestujeme. Společně s Janem Čabákem se při cestovatelské besedě od 17:00 h vydáme až na severozápad Afriky, do vzdáleného Maroka.

Po celý březen je možné ve Vědecké knihovně zhlédnout také několik výstav. Již od začátku roku je zde instalována výstava „25 let statistiky životního prostředí ČSÚ“, k níž se nově přidává výstavka „Životní prostředí kolem nás“. Vitríny ve volném výběru se věnují „Světovému dni poezie“ a „Knihám o knihách“.

Je toho skutečně mnoho, co Vědecká knihovna UJEP v březnu nabízí. Veškeré zmíněné aktivity jsou zdarma a ústeckou veřejnost univerzitní knihovníci rádi přivítají.

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*