Zdravotníci mají nové sanitky

  •  

Deset nových sanitních aut Fiat Ducato se zástavbou pro převoz zraněných a nemocných osob přibylo do vozového parku Zdravotnické dopravní služby Krajské zdravotní. Ta spravuje pět nemocnic v kraji.

Nové sanitní vozy nabízí pacientům lepší komfort při cestování, jako je například větší prostor, nižší hlučnost auta nebo lepší teplotní pohodlí. „S obnovou vozového parku jsme začali v červnu  2016. Podařilo se nám vyměnit celkem 39 vozidel, 37 Fiatů Ducato a dva Volkswageny Transporter se zástavbou upravenou pro přepravu nedonošených, patologických novorozenců. Měsíčně najedou řidiči zdravotnické dopravní služby se sanitními vozidly při přepravě pacientů v průměru 2 800 kilometrů, což znamená 33 600 za rok,“ uvedl Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s.

Celková cena deseti nových sanitek Fiat Ducato vzešlá z veřejné soutěže činí 11, 35 milionu korun včetně DPH. Jeden vůz stál 1, 13 milionu. V ceně je rovněž zahrnuta zdravotnická výbava, jako jsou například nosítka Medirol, infarktové křeslo Medirol Clubman, tři sedačky s tříbodovým bezpečnostním pásem a další vybavení. Nové sanitky Fiat Ducato se zástavbou pro převoz nemocných se od současných liší tím, že mohou převézt až pět osob najednou. Větší počet sedadel je výhodou pro doprovod, kdy úhrada za převoz od pojišťoven je pouze pro čtyři přepravované pacienty v jednom sanitním vozidle.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*