Začíná výstavba pavilonu kardiocentra

  •  

V areálu ústecké Masarykovy nemocnic startuje výstavba nového pavilonu, kam se přesune celé Kardiocentrum včetně kardiochirurgie.

„Pro nový pavilon v ústecké nemocnici na Severní Terase byla podepsána smlouva o dílo, uvedená v registru smluv 30. září. Tím je vše připraveno k předání staveniště zhotoviteli veřejné zakázky vzešlého z výběrového řízení. Stavební práce zahájí již začátkem měsíce října,“ informoval Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, s tím, že předpokládané náklady jsou přibližně 1 350 milionů korun. Uvedená částka zahrnuje i vybavení zdravotnickou technikou.

V Ústí nad Labem vyroste nový pavilon s operačními sály, jednotkami intenzivní péče a standardními lůžkovými odděleními, kam přesídlí i Kardiocentrum, se všemi svými součástmi, což je kardiologická klinika, kardiochirurgické oddělení a kardioanestezilogické oddělení, a také oddělení hrudní chirurgie a pracoviště kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny.

„Vybudování nového moderního pavilonu pro Kardiocentrum a další vysoce specializovaná medicínská pracoviště přinesou ještě vyšší kvalitu péče o pacienty,“ doplnil Aleš Chodacki, ředitel Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*