Zahájení sezóny na Labské stezce je tady

  •  

Všichni milovníci kol mohou 17.května slavnostně zahájit letošní sezónu na oblíbené cyklostezce podél řeky Labe. V Loděnici Brná hejtman pokřtí plachetnici.

Hlavním lákadlem je kompletně dokončený úsek mezi Ústím nad Labem a Děčínem a právě v těchto dvou městech na návštěvníky čeká celodenní doprovodný program. Od 11 do 18 hodin se mohou zastavit buď v Cyklokempu Loděnice v Brné na Ústecku nebo v novém Cyklokempu pod Novým mostem v Děčíně.

Vstupné na obě akce je pro všechny zdarma. Na návštěvníky čeká program zaměřený na aktivní trávení volného času. Nebudou chybět soutěže, kvízy s tématem cykloturistiky a odměny pro děti, jejichž pozornost upoutají také nafukovací atrakce. K dispozici budou stánky s občerstvením.

V Cyklokempu Loděnice v Brné bude pro děti přichystané divadelní představení souboru Krabice Teplice, soutěžní cyklomalování, ukázky vodních sportů, živí poníci a koně, nafukovací skákací hrad se skluzavkou, aquazorbing a další atraktivity, to vše s hudebním doprovodem. Nebude chybět ani ukázka činnosti Hasičského záchranného sboru z Litoměřic a dopravní výchova od Městské policie Ústí nad Labem. Po 11 hodině tam také hejtman Oldřich Bubeníček pokřtí plachetnici.

Děti v Děčíně se mohou těšit na skotačení na nafukovacích atrakcích, inline školu, face painting, skákací trampolínu a další zábavné vyžití. I zde je připraven hudební program. V Děčíně navíc čeká návštěvníky slavnostní otevření cyklostezky Ploučnice a Labské stezky. Svou účast přislíbil i BESIP, Dům dětí a mládeže Rozmarýn a těšit se můžeme na taneční vystoupení skupiny Her Majesty.

Na obou místech budou k dispozici informační materiály o Labské stezce a zajímavostech z destinace České středohoří a Podřipsko, a to na stáncích Brány do Čech a destinačních agentur České středohoří a České Švýcarsko.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*