Zahrádkáře u Habráku naštvala radnice

  •  

Absolutně nemorální přístup. Tak hodnotí zahrádkáři od Habrovického rybníka záměr rady města prodávat pozemky v jejich kolonii za 800 korun za metr čtvereční. Mnozí z nich by si zahrádky, na kterých hospodaří, rádi odkoupili, ale cena se jim zdá příliš vysoká. „V 80. letech byla naše kolonie k habrovickému rybníku nuceně přesunuta.

Zahrádkáři tu tehdy odpracovali asi 30 tisíc hodin zadarmo v akci ZET. Město se k nám teď ale chová, jako kdybychom se na zhodnocení ceny pozemků nepodíleli. Jako kdybychom byli bez zásluhy

na tom, že majetek je řádně udržovaný a zhodnocovaný,“ říká předseda zahrádkářské organizace U Habrovického rybníka Stanislav Dunaj. Podle něj zahrádkáři s minulým vedením magistrátu předjednali, že jim pozemky prodá za ceny zohledňující práci zahrádkářů. Po volbách ale domluva přestala platit. Podle Dunaje noví politici odmítají o mírnějších cenách pro zahrádkáře diskutovat.

Ze zápisu z jednání rady je patrné, že nejprve jednala o návrhu majetkové komise, aby se zahrádkářům pozemky prodávaly za poloviční cenu. Tedy za 400 korun. To ale odmítl radní David Daduč s tím, že je potřeba hospodařit účelně a efektivně a také se prý vyhnout případnému trestnímu oznámení. Rada proto nakonec rozhodla o prodeji zahrádek za cenu vycházející ze znaleckého posudku, tedy za 800 korun. Podle mluvčí města Romany Macové o konečně ceně habrovických zahrádek rozhodnou zastupitelé.

Veronika Vorlíčková


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*