Zajděte si na Letní benefiční koncert The Boom

  •  

Skupina The Boom Beatles Revival Band and Orchestra vystoupí ve velké sestavě v sobotu 18. června v zahradě areálu  Palácové vily Carla Friedricha Wolfruma (budova Českého rozhlasu Sever Na schodech 10).

Hostem koncertu je Jiří Mucha, který je znám především pro svou spolupráci s indickými hudebníky, věnování se filmové hudbě a také pro své výrazně melodické písně založené na vícehlasých vokálech.

Benefiční koncert pořádají The Boom, agentura B.B. Art Production s Kulturním střediskem města Ústí nad Labem a Českým rozhlasem, za podpory Města Ústí nad Labem.

Výtěžek koncertu bude věnován nadační fond Českého rozhlasu Světluška, určeného na pomoc lidem s těžkým zrakovým postižením. Stejně jako v loňském roce bude výtěžek koncertu věnován nevidomému plavci Miroslavu Smrčkovi, který se kvalifikoval na paraolympiádu 2016 v Rio de Janeiru v době od 7.- 17.9. 2016.

Vstupenky za 100 Kč jsou v předprodeji od týden  před koncertem v recepci Domu kultury, v Informačním středisku města Ústí nad Labem, v prodejnách Jasmína na Lidickém náměstí, klíčnictví Albert na Severní Terase a v pobočce cestovní kanceláře Neckermann v Pařížské ulici. Na místě budou vstupenky k dostání za 130 Kč.

Historie Palácové vily:

Palácová vila Carla Friedricha Wolfruma v Ústí nad Labem – kulturní památka

Wolfrumové patřili k nejvýznamnějším podnikatelským rodinám v Ústí nad Labem. Jako první sem roku 1843 přišel z bavorského Hofu Carl Georg Wolfrum, který založil ve dvorech mezi Velkou hradební a Dlouhou barvírnu látek, rozšířenou později o tkalcovnu. Od roku 1851 zde pracoval první parní kotel v Ústí. Synové Carla Georga Carl Friedrich a Otto přenesli roku 1887 většinu výroby do nového areálu v západní průmyslové části města na hranicích s Předlicemi (pozdější Vlnola, textilní výroba se zde udržela do počátku 90. let 20. století).

Carl Friedrich Wolfrum si nechal v letech 1897–99 postavit rozlehlou novorenesanční vilu palácového typu v anglickém parku podle projektu Hanse Miksche z Vídně. Díky své poloze horní části příkrého svahu nad centrem města tvořila až do stavby panelového sídliště Skřivánek jednu z jeho nejvýraznějších dominant. Vila umístěna do poměrně prudkého svahu měla symbolizovat továrníkův úspěch. Okolo ní zároveň nechal Wolfrum vybudovat soukromý park. V majetku rodiny zůstala do 1945, poté sídlo rozhlasového studia Ústí n. L.

Pavel Nepivoda – The Boom and Orchestra

Plakat 1

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*