Zájem filmařů o krajské město neklesá

Foto: FKUK
  •  

Filmaři se opět ve velkém začínají vracet jak do Ústeckého kraje, tak do jeho krajského města. „Jsme rádi, že se přes veškerá omezení filmové štáby do kraje vrací a v této nelehké době prostřednictvím natáčení povzbuzují místní ekonomiku,“ uvedl náměstek hejtmana Jiří Řehák.

Krajské město je dějištěm natáčení psychologického dramatu Oběť. „Na konci března v Ústí proběhlo natáčení cenami ověnčeného režiséra Michala Blaška. Do Ústí zamíří i štáb režiséra Petera Bebjaka, který je čerstvým držitelem Českého lva za nejlepší televizní minisérii Herec a jehož nejnovější film – drama Zpráva – za Slovensko usiloval o nominaci na Oscara pro nejlepší zahraniční film letošního roku. Od poloviny dubna začne natáčet na ústeckých lokacích thriller Stínohra,“ popisuje Barbora Hyšková z Filmové kanceláře Ústeckého kraje.

Na podzim by se měl do kraje vrátit i štáb režiséra Dana Svátka, který chce zfilmovat další knihu ústeckého rodáka Josefa Formánka Dvě slova jako klíč a navázat na úspěch předchozího snímku Úsměvy smutných mužů. „Ve filmu, jehož některé dějové linie volně navazují na úspěšný film, budou hrát mimo jiné David Švehlík, Jaroslav Dušek, Marika Šoposká či legenda světového filmu, polský herec Daniel Olbrychski,“ uzavírá Hyšková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*