Zákaz kouření zaměstnává strážníky

  •  

Protikuřácký zákon, platný od loňského května, zaměstnává ústeckou městskou policii. Hlídky řeší nárůst rušení nočního klidu.

Lidé si více stěžují na rušení nočního klidu, majitelům navíc hloučky lidí postávající před vchodem odhánějí další zákazníky. Protikuřácký zákon, není na obtíž pouze majitelům hospod, ale i strážníkům. Vyšší počet výjezdů kvůli rušení nočního klidu eviduje i ústecká městská polici.

„Logicky nejvíce přestupků řešíme v centru města, kde je nejvíce restauračních zařízení. Lidé zde vychází před hospody, kde spolu s nekuřáky tvoří hloučky a baví se, což vadí místním obyvatelům, hlavně v pozdnějších hodinách. Mají tam většinou popelníky, takže nedělají po sobě nepořádek, ale ten hluk z jejich hovorů samozřejmě lidem vadí,“ říká Jan Novotný, zástupce ředitele ústeckých strážníků.

Největší, a to 30% nárůst, přestupkové činnosti v rámci protikuřáckého zákona ústečtí zaznamenali v obvodě Město. Další zvýšení přestupkové činnosti, o 10%, pak v Neštěmicích. V ostatní obvodech dosud žádná stížnost od občanů nebyla.

„Na Severní Terase řešíme spíš kouření na zastávkách. Ale jinak na Severní Terase a na Střekově jsme zatím žádné stížnosti od občanů na větší hluk kolem restaurací nezaznamenali, ale uvidíme, jak se situace vyvine v letních měsících,“ dodává Novotný.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*