Zaměstnanci dopravního podniku mají možnost vybrat si vlastní odpracovanou výplatu kdykoliv v měsíci

ilustr. foto
  •  

Již téměř měsíc mají zaměstnanci Dopravního podniku města Ústí nad Labem možnost vybírat si část vlastní odpracované mzdy kdykoliv  v měsíci prostřednictvím mobilní aplikace nebo nově také zavoláním na telefonní linku.

Dopravní podnik tímto naskakuje na globální trend v oblasti péče  o zaměstnance, který dává zaměstnancům více svobody v řízení vlastních financí.  Poté, co obdobný benefit zaměstnancům v zahraničí zpřístupnili obří zaměstnavatelé  jako je McDonald’s, KFC nebo Pepsi, se flexibilní mzda stává novým standardem  a s obdobnou rychlostí si jí osvojují zaměstnavatelé v tuzemsku.

“Obávali jsme se ekonomických  dopadů COVID-19 krize na rodinné finance našich zaměstnanců.  Rozhodli jsme se tedy navázat spolupráci se společností Advanto a poskytnout tak našim zaměstnancům finanční záchrannou síť pro případ, že by se setkali s nenadálými výdaji a případně je ochránit před některými  poskytovali nevýhodných rychlých půjček,” říká ekonomická náměstkyně Simona Mohacsi.

Technologii, která pohání tento zaměstnanecký benefit, vyvinula česká  technologická společnost Advanto. Sofistikovaný algoritmus eviduje odpracované  hodiny zaměstnanců a umožňuje jim v řádu sekund čerpat část vlastní mzdy za každou  odpracovanou hodinu na bankovní účet. Kromě tzv. Mzdového bankomatu umožňuje  aplikace Advanto také soutěžit s kolegy ve finanční gramotnosti a v tom,  kdo lépe zná svého zaměstnavatele.

Samotní zaměstnanci si pochvalují zejména naprostou jednoduchost celého procesu.  Zatímco dříve byl proces žádání o zálohu na mzdu zdlouhavý a byrokraticky tíživý proces,  se službou Advanto veškerá administrativa odpadá. Jeden ze zaměstnanců zhodnotil službu:  “Celý proces je opravdu rychlý a snadný. Za 4 minuty jsem se zaregistroval a měl část vlastní  výplaty na mém bankovním účtu ještě před výplatou. Navíc odpadá nepříjemný pocit ze  žádání o zálohu osobně.” 

Dopravní podnik města Ústí nad Labem  se dlouhodobě řadí mezi průkopníky  v digitalizaci a po elektronických stravenkách a bezkontaktních platbách za jízdné přímo  ve vozidlech přináší inovaci do oblasti mezd.


  •  

1 komentář u Zaměstnanci dopravního podniku mají možnost vybrat si vlastní odpracovanou výplatu kdykoliv v měsíci

  1. Vyberou prožerou a prokouří a budou čekat do 15 tého na dobírku.To tu bylo i za totáče.Mezi tím si budou půjčovat.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*