Zaměstnavatelem roku v kraji se stal ústecký Aperam a Mondi Štětí

Aperam
  •  

Letošní 19. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku zná vítězné firmy z Ústeckého kraje. Slavnostní dekorování proběhlo v Hradním sále starobylého gotického hradu Litoměřice.

V kategorii do 5000 zaměstanců poprvé v historii soutěže zvítězila firma Mondi ze Štětí, která je největším výrobcem papírových obalů a buničiny na českém trhu.

„Naší ambicí je být nejlepším zaměstnavatelem v regionu a toto ocenění je pro nás potvrzením, že jsme na té nejlepší cestě. Rok 2020 nás všechny zaskočil nečekaným vývojem, ale díky rychlým reakcím, včasné a otevřené komunikaci a skvělému týmu lidí jsme do letošního roku vykročili ještě silnější. Toto uznání je ohromným povzbuzením pro naše kolegy a kolegyně do další práce. Věříme, že důvěru našeho okolí, kterou s sebou titul Zaměstnavatel regionu přináší, nezklameme ani v budoucích letech,“ řekla při přebírání ocenění Milena Hucanová, Communications Manager Mondi Štětí.

V kategorii do 500 zaměstnanců pak již tradičně na nejvyšší stupínek vystoupil ústecký zpracovatel nerezové oceli, společnost Aperam Stainless Services & Solutions Tubes.

„Jsme rádi, že jsme dokázali přežít bezprecedentní rok 2020 bez drastických opatření, což v automobilovém sektoru, kam Aperam patří, rozhodně nebylo samozřejmostí. Díky otevřené a efektivní komunikaci se zaměstnanci a využití podpůrných programů jako Antivirus a prodloužené ošetřovné se nám podařilo zachovat všechna pracovní místa. Zároveň jsme variabilizovali náklady tak, že koronavirová krize neměla výrazný dopad na finanční zdraví naší společnosti. Zaměstnanci zároveň ocenili, že během náročného období nepřišli o žádný z benefitů, které Aperam nabízí, a naopak se nám podařilo jejich portfolio rozšířit,“ sdělil při přebírání ceny Jan Holub, HR manager Aperam Stainless Services & Solutions Tubes.

V úterý 2. listopadu čeká krajské vítěze celostátní finále v pražském obchodním domě Máj, kde kromě vyhlášení republikových vítězů budou uděleny i ceny v doprovodných kategoriích Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů a o vítězi následně rozhoduje hlasování na LinkedIn.

Na celostátním finále bude letos už podruhé udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem „Férový zaměstnavatel 2021 s dobrou atmosférou“.

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v Ústeckém kraji:

Kategorie do 500 zaměstnanců

  1. Aperam Stainless Services & Solution Tubes CZ s. r. o.
  2. FTE automotive Czechia s. r. o.
  3. Tivall CZ, s. r. o.

 

Kategorie do 5000 zaměstnanců

  1. Mondi Štětí a. s.
  2. ČEZ Distribuce, a. s.
  3. ORLEN UNIPETROL RPA, s. r. o.

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*