Zaostřeno na kancelář: Jak ji vymalovat, aby produktivita vaší práce vzrostla?

  •  

Cítíte se ve své kanceláři dobře, nebo jste rádi, když můžete zavřít notebook, zamknout dveře a vyrazit směrem k domovu?
Pokud nepatříte mezi workoholiky, jen těžko radikálně změníte stanovisko, ale přesto existuje relativně jednoduchý způsob, jak pracovní prostředí zpříjemnit o sto procent. Stačí, když budete věnovat pozornost stěnám, respektive jejich barevnosti. Vymalujte svou kancelář správnou barvou a bude se vám pracovat o moc líp.

Psychologie barev má opodstatněný základ

Barvy, které vnímáme, ovlivňují naši náladu. Prokázal to již před 110 lety dánský lékař Niels Ryberg Finsen a získal za to nejprestižnější ocenění – Nobelovu cenu za medicínu. Zároveň platí, že první dojem může rozhodnout o vývoji zakázky. Když si vaši zákazníci odnesou z kanceláře příjemné pocity, šance na uzavření obchodu se zvýší.

Dalším důvodem, proč nebrat výběr barev v kanceláři na lehkou váhu, je vaše pracovní pohoda. Potřebujete-li k práci klid, měli byste vytvořit harmonické prostředí. A možná vás naopak „nakopne“ něco odvážnějšího. Na vlastnosti barev jsme se ptali profesionálů z řemeslnického cechu EKOMPLEX. Malíři a natěrači Ústí nad Labem realizovali nespočet zakázek a o vlivu barev na psychiku mají jasno.

Která barva je ta pravá?

Obecně se do kanceláře a provozů, kde je vyžadováno maximální soustředění, hodí barvy jako modrá a zelená. Serióznost dokáží přivodit bílá a béžová. Kreativitu a teplo pak oranžová či žlutá. Malíři Ústí nad Labem však upřesňují, že velmi záleží na konkrétním odstínu.

Fota: Ekomplex

Důležitá je také kvalita malířské práce. Jinak může dobrý dojem z vhodně zvolené barvy pokazit amatérismus v podobě šmouh, křivých linií a jiných nedokonalostí. Chcete-li, aby vaše pracoviště působilo profesionálně, neměli byste úroveň výmalby podceňovat. Raději si najměte odborníky a ušetřený čas věnujte práci nebo něčemu, co vás baví.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*