Záplava barevných květin oživí Ústí

  •  

Na jaře oživí řadu míst ve městě květiny na záhonech i v mobilních nádobách. Radní přidělili zakázku společnosti OK GARDEN Praha, která nabídla cenu 1 688 080 korun + DPH. Podle předběžného rozpočtu byla přitom maximální hodnota zakázky stanovena na 3,2 milionu korun. Květiny se nově objeví na Mírovém náměstí, mezi OD Labem a OC Forum a ve Štefánikově ulici.

„Květinové pyramidy budou instalovány koncem května, a to do spodní části Mírového náměstí. Do každé pyramidy budou vysazeny Petunie. Po skončení sezóny se pyramidy odvezou,“ popisuje mluvčí magistrátu Romana Macová.

Nově budou květiny na prostoru mezi dvěma obchodními domy, OD Labe a OC Forum. Jde o frekventované a lidmi využívané místo bez závlahového systému a s nedostatkem stínu.  Plánované je přemístit lavičky do plochy uprostřed a zároveň se zde umístí květináče. Ze zelených ploch se odstraní dlažba, povrch se upraví, odplevelí a připraví k osazení rostlinami.

Další plocha se nachází v ul. Revoluční u OD LABE. Jedná se o zelený pás, který je v současnosti ohraničený kovovým zábradlím. Nyní je zde stará travnatá plocha.

„V plánu je odstranění zábradlí po celé délce zeleného pásu. Zbylé zábradlí bude ponecháno a opraveno. Místo bude osazeno trvalkami tak, by po okrajích zůstalo 15 – 20 cm. Při výběru trvalek se také vycházelo z toho, že jedna polovina je po celý den na slunci, ale druhá polovina je zase po většinu dne ve stínu,“ upřesňuje mluvčí.

Růžový záhon bude v ulici Štefánikova. Naproti přes silnici je katalpová alej, takže záměrem bylo osadit plochu tak, aby rostliny co nejvíce vystihovaly původní ráz této vilové čtvrti a jediným favoritem byly růže, neboť v té době se růže využívaly téměř v každé úpravě veřejné zeleně.

„Záhon s cibulovinami pokvete na Předmostí, kde proběhla už loni na podzim výsadba do trávy. Cibuloviny budou nakvétat přibližně v tomto pořadí: žluté a modré krokusy, modře kvetoucí ladoňky, modře kvetoucí modřence, bílé narcisy se žlutým středem a nakonec žluté, oranžové a červené tulipány. Záhon by měl být rozkvetlý po dobu osmi týdnů,“ dodává mluvčí Macová.

Chybět ve městě nebudou letničky, kterými budou osazeny mobilní nádoby v centru města, závěsné květináče na sloupech trolejového vedení v ulici Revoluční od OD LABE přes Mírové náměstí až k ulici Hrnčířská, také sloupy u Hlavního nádraží a květinové pyramidy. Letničkami budou osazeny také plochy u OD LABE a okružní křižovatka Klíše – Hvězda.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*