Záplava barevných květin zatím město neoživila

Foto: www.usti-nad-labem.cz
  •  

Ústečtí radní se rozhodli odstoupit od rámcové smlouvy se společností OK GARDEN, která měla vysadit zeleň a udržovat výsadbu v centru města. A to proto, že jsou nespokojení s prací této firmy, která nedodržuje termíny a porušuje smlouvu.

„Společnost měla začít práce už od měsíce února, začala až na konci května, ale ani po urgencích nedošlo k nápravě. Práce zůstaly nedokončené, na některých částech se ani pořádně nezačalo nebo nebyl dodržen termín a technologický postup zakládání záhonů, plochy se musely znovu předělat, práce byly opětovně nekvalitně prováděné. Dodané rostliny nechala firma uschnout, přestože byla upozorňována na pravidelnou zálivku, kterou měla podle smlouvy zajistit,“ popisuje mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Radní přidělili zakázku společnosti OK GARDEN Praha, která nabídla cenu 1 688 080 korun + DPH. Podle předběžného rozpočtu byla přitom maximální hodnota zakázky stanovena na 3,2 milionu korun. Květiny se měly nově objevit na Mírovém náměstí, mezi OD Labem a OC Forum a ve Štefánikově ulici. Odbor dopravy a majetku nyní zajišťuje provizorní řešení úprav těchto ploch do doby výběru nového dodavatele.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*