Zastupitelé omezili pravomoci radních

  •  

Pravomoci radních omezili svým rozhodnutím zastupitelé. Namísto pěti milionů může rada nově rozhodovat jen o opatřeních do výše 500 tisíc korun, zastupitelé si vyhradili rozhodování o veřejných zakázkách, podávání žádostí o dotace nebo schvalování všech dotací.  Opatření, které dnes schválilo zastupitelstvo je dočasné a platí od 22. prosince.

Město podle navrhovatelů opatření nepracuje dost pružně a dost aktivně. „Chceme touto formou město donutit více proaktivně přistupovat k investicím v rámci městského rozpočtu,“ říká zastupitelka Yveta Tomková. „Kolice ztratila většinu v zastupitelstvu a my nyní nevíme, kolik zastupitelů to rozhodnutí rady zastupuje,“ doplnila zastupitelka Karolína Žákovská.

„Nám jde o to aby se realizovaly projekty, které pomohou tomuto městu a jeho občanům, to v radě města jde jen velmi pomalu a obtížně. Nejsou hotové akce, nejsou dotace a jen hasíme,“ řekl zastupitel za UFO Jiří Madar.

Navíc se ústecké zastupitelstvo bude v příštím roce scházet častěji. Doposud se scházelo pětkrát do roka, v 10:00 hodin dopoledne a nyní to bude devětkrát do roka a to od 15:00 hodin.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*