Zastupitelé podpořili festival Kult

Zdroj: Festival Kult
  •  

Divadelní festival Kult má kvůli pandemii koronaviru finanční problémy. Byl zrušen jen tři dny před jeho začátkem. Vláda od 12. října zakázala veškeré kulturní akce a festival přitom měl začít 15. října.

Spolek požádal město, aby nemusel vracet celou dotaci, která činí 400 tisíc korun, ale pouze 50 tisíc korun. Jak už dříve vysvětlil ředitel Jan Kvasnička, festival se připravuje celý rok a peníze na něj bylo i tak nutné vynaložit.

Rada města sice doporučila zastupitelům snížit dotaci na 71 tisíc z původních 400 tisíc korun, ale takzvaně prominout Kultu dotaci navrhovala zastupitelům už podruhé dosavadní náměstkyně primátora Věra Nechybová z UFO. „Nesouhlasili jsme s tím, protože to může být pro festival likvidační. Návrh, aby se festivalu nechala částka 350 000 korun, kterou vyúčtoval, právě teď na zastupitelstvu prošel,“ řekla Věra Nechybová po hlasování. Na prosincovém jednání zastupitelstva stejný návrh neprošel.

Rozpočet festivalu je zhruba dva miliony korun. A zhruba třetinu toho tvoří dotace z veřejných prostředků, například od města nebo ministerstva kultury.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*