Zastupitelé schválili závěrečný účet města

  •  

Jedním z bodů jednání ústeckého zastupitelstva byl závěrečný účet za rok 2019. Hospodaření města skončilo přebytkem. Celkové příjmy města po konsolidaci dosáhly 2,27 miliardy, celkové výdaje pak 2,15 miliardy. Přebytek, který půjde do rozpočtu, je 164,8 milionu korun. Účet za rok 2019 schválili zastupitelé po obsáhlé diskuzi.

Podle náměstkyně primátora Věry Nechybové budou volné prostředky použity na pokrytí části výpadku příjmů kvůli koronavirové krizi.

„Výpadek je nyní 257,5 milionů korun a já doufám, že nebude horší. Proto ho musíme pokrýt jak z přebytků, tak z některých položek, které v rámci letošního schváleného rozpočtu krátíme. Škrtáme investice ve výši kolem 41 milionů korun,“ shrnula Nechybová.

Do výpadku bude zapojen i loni v prosinci schválený fond na záchranu zoologické zahrady. Dvacet milionů, které mělo město do fondu poslat už letos, se odsouvá až na příští rok. „V rozpočtu roku 2021 bude položka 20 milionů. S tím, že fond na záchranu zoo se doplní koncem příštího roku, nebude-li rozpočtový přebytek,“ doplnil ústecký primátor Petr Nedvědický.

Investice, včetně těch do zoologické zahrady, by vedení města chtělo financovat revolvingovým úvěrem ve výši zhruba jedné miliardy, o kterém budou zastupitelé dnes také jednat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*