Zastupitelé zastavili odkup pozemků ve Vaňově

  •  

I přes masivní účast obyvatel Vaňova na jednání ústeckých zastupitelů, kteří čekali na schválení odkoupení pozemků ve vaňovském přístavu a překladišti, nedošlo na odsouhlasení odkupu lokality pro občanské potřeby – relaxaci, rekreaci, sport nebo nové bydlení.

Odkupem chtělo vedení města  zabránit, aby tu jejich vlastník postavil překladiště ropných výrobků se zvýšeným zatížením ústeckého předměstí nákladní dopravou. Vaňovské tak čekají další měsíce obav a pochybností.

Zastupitelé koupi odmítli kvůli ceně 83,5 milionů korun a tu považují za vyděračskou. Stejně odmítli protinávrh na cenu cca 40 milionů korun pro další jednání . Po přestávce a dohodě nakonec přijali usnesení uvalit na pozemky stavební uzávěru, napadnout právně stavební povolení na překladiště, do územního plánu určit území jako rekreační a současně jdnat o poloviční ceně k odkupu. Toto směsné usnesení prošlo o jeden hlas. Uź po hlasování ale dalo vedení města najevo, že takto připravené usnesení jen těžko povede k úspěchu v jednání s majitelem pozemků. A primátorka Věra Nechybová (UFO) vyjádřila obavy, aby město dokázalo reagovat na případné nevratné stavební kroky majitele pozemků a dopadu na vaňovské obyvatele po odmítnutí časově omezené cenové nabídky k odkupu. Není také jasné, jaké sankce mohou dopadnout na město při vydání stavební uzávěry na dotčené pozemky.

V diskuzi k bodu odkupu vaňovských pozemků se ukázalo, že tzv. pracovní skupina příliš nespolupracovala, že její člen, zastupitel Martin Hausenblas (PRO!Ústí) na jednání skupiny nechodil a nechal si hlavní argumenty proti odkupu až na jednání zastupitelstva a ne najednání skupiny. Na druhé straně se objevily i díky jeho „pátrání na vlastní pěst“ nejasnosti kolem prodávajícího, jeho tvrzení o hodnotě pozemků a projektu překladiště a platnosti vydané dokumentace ke stavbě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*