Zastupitelé zrušili pracovní skupinu pro zoo

  •  

Na svém dnešním jednání zrušili zastupitelé pracovní skupinu pro zoologickou zahradu. Skupina složená ze zástupců všech politických stran a hnutí v zastupitelstvu vznikla proto, aby byli zastupitelé informováni o dění v zoo a mohli na případné problémy a potřeby rychle reagovat.

Skupina ukončí činnost na konci prosince. Podle zastupitelů z PRO!Ústí zrušení skupiny žádný přínos pro zoo nebude, jen hrozí, že o činnosti zoo budou nyní zastupitelé méně informováni.

Pracovní skupinu zřídilo v  červnu 2020 zastupitelstvo a měla za úkol navrhnout zadání pro úpravu plánu rozvoje ZOO a připravit finanční rámec potřebných investic.

„Souhlasím s tím, že fungování pracovní skupiny nebylo úplně ideální, nicméně to, že se nedařilo naplnit účel pracovní skupiny, přeci neznamená, že pracovní skupinu úplně zrušíme a rezignujeme na řešení problémů, které pracovní skupina řešit měla,“ řekl opoziční zastupitel Lukáš Blažej.

Zoo má novou ředitelku, Ilonu Pšenkovou, od července. Ta chce návrh upravené koncepce rozvoje představit příští rok na jaře.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*